Canlı Destek: 0 452 777 77 44
0
0
Kış Aylarında Motosiklet Nasıl Korunmalıdır?

Tarih: 2019-02-12 12:25


Motosikletler; kimi insanlar için bir ulaşım aracı, kimi insanlar için bir yaşam tarzı, kimi insanlar için de “brother” olarak nitelendirilen taşıtlardır. Şehir içi veya şehirler arası yolculuklarda hızlı ve seri bir şekilde yol almak ve motosikletin...

Motosikletler; kimi insanlar için bir ulaşım aracı, kimi insanlar için bir yaşam tarzı, kimi insanlar için de “brother” olarak nitelendirilen taşıtlardır. Şehir içi veya şehirler arası yolculuklarda hızlı ve seri bir şekilde yol almak ve motosikletin hissettirdiği özgürlük hissini doyasıya yaşamak için tercih edilen motosiklet modelleri, yaz aylarında sık kullanılan ve kış aylarında korunmaya alınan araçlardır. Kış mevsiminin şartları göz önünde bulundurulduğunda pek çok sürücünün motosikletini korumaya alması, son derece rasyonel bir karardır. Peki kışın motosikleti efektif bir şekilde korumak için nelere dikkat edilmelidir?

İşte kış aylarında motosikleti korumak için dikkate alınması gerekenler:

Yakıt Tankının Korunması

Motosiklet kış uykusuna yatırıldığında dikkat edilmesi gereken ilk unsur, yakıt tankının korunmasıdır. Motosikleti çalıştırdığınız ilk anda yakıt yönünden sıkıntı yaşamamak için motosikleti deposu dolu bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Tabii bu tek başına yeterli olmayacaktır. Benzinin içerisine yakıt tedarik ünitelerinde meydana gelebilecek olan korozyonları ve tortuları engelleyici özellikteki stabilizatörü eklemeniz de, yakıt tankını korumak için göz ardı etmemeniz gereken bir işlemdir.

Egzoz ve Hava Girişinin Korunması

Kış aylarında hava koşullarının ortaya çıkardığı nem ve benzeri unsurlar yüzünden en hızlı paslanan parçaların başında gelen egzozlar, sprey tarzı yağlayıcılar ile koruma altına alınmalıdır. Bu koruma tek başına yeterli olmayabilir; bu yüzden spreyi sıktıktan sonra egzoz deliğini plastik bir kapakla veya naylonla hava girmeyecek bir şekilde kapatmak, hava ile bağlantının kesilmesi için gereklidir. Bu işlem yağmur ve diğer paslandırıcı etkenlerin egzoz ile etkileşimini keserek kapsamlı bir koruma sağlayacaktır.

Güvenli Alışveriş

Alışverişin tadını çıkarın.

Ücretsiz Kargo

50₺ üzeri ücretsiz kargo

Sorunsuz İade

Ürünleri kolay iade edin.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.