Canlı Destek: 0 452 777 77 44
0
0
Motosiklette Yakıt Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Tarih: 2019-02-12 12:24


Motosikletler, şehir içi ve şehirler arası yolculuklarda sürücülerin hem hızlı hem de düşük maliyete yol almalarını sağlayan araçlardır. Özellikle de kısa mesafe yolculuklarda düşük yakıt tüketimi ile iki teker tutkunlarına büyük avantajlar sağlayan motosiklet

Motosikletler, şehir içi ve şehirler arası yolculuklarda sürücülerin hem hızlı hem de düşük maliyete yol almalarını sağlayan araçlardır. Özellikle de kısa mesafe yolculuklarda düşük yakıt tüketimi ile iki teker tutkunlarına büyük avantajlar sağlayan motosiklet modelleri, zaman zaman normal düzeyden daha fazla yakıt tüketimi yaparak kullanıcısına ekstra masraf oluşturmaktadır. Peki motosikletlerde ekstra yakıt harcamanın önüne geçerek tasarruf yapmak için bu durumlarda neler yapılmalıdır?

İşte motosikletlerde yakıt tasarrufunun sebepleri ve bu sebeplerin nasıl ortadan kaldırılacağına dair detaylar:

Bakımlar Yapılmadığında Ortaya Çıkan Ekstra Yakıt Tüketimi

Motosikletler de tıpkı otomobiller gibidir ve bakımları düzenli yapılmadığı takdirde fazladan yakıt tüketimine sebep olurlar. Özellikle de yıpranmış buji, jikle kelebeği ayarsızlığı ve elektrik aksamındaki bozukluklar; normalden çok daha fazla yakıt harcanmasına sebep olarak motosiklet sürücüsüne ekstra masraf ortaya çıkarır. Ayrıca lastik basınçlarını düzenli olarak kontrol etmek, fren balatalarının gereğinden fazla sıkı olmamalarına özen göstermek ve soğutma sisteminin sıkıntısız bir şekilde çalışması mümkün kılmak motosiklette ekstra yakıt tüketimini engeller.

Sürücüler Yüzünden Meydana Gelen Gereksiz Yakıt Tüketimi

Motosiklette yakıt tüketimin başlıca sebebi her ne kadar bakımların yapılmayışı olsa da sürücüler de yakıt tüketiminde önemli etkenlerdir. Motorun ısınmasını beklemeden yolculuğa çıkmak, trafikte sık sık şerit değiştirmek ve akan trafiğin hızına uymayarak frene basmak zorunda kalmak; sürücüden kaynaklanan gereksiz yakıt tüketiminin başlıca unsurlarıdır. Bunlara ek olarak motosiklete çeşitli yükler yüklemek ve yokuş çıkarken tam gaz yapmak, motosikletin gereğinden fazla yakıt tüketmesine sebep olarak gereksiz masrafa sebebiyet verir. Tüm bu unsurların önüne geçerek yakıt tasarrufu sağlamak mümkün!

Güvenli Alışveriş

Alışverişin tadını çıkarın.

Ücretsiz Kargo

50₺ üzeri ücretsiz kargo

Sorunsuz İade

Ürünleri kolay iade edin.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.